Osiągnięcie jędrnych i smukłych ramion, wolnych od tzw. "pelikanów", to cel wielu kobiet. Wiotka skóra może być źródłem kompleksów, dlatego warto wiedzieć, że istnieją skuteczne metody, które pomagają poprawić jej wygląd. Nie trzeba drogich kosmetyków czy skalpela, aby pozbyć się niechcianych "pelikanów".
Po zimie nasze stopy wymagają szczególnego wsparcia. Przez miesiące w grubych skarpetkach, ciepłych, czasem przyciasnych, butach, narażone były na otarcia, brak powietrza, działanie potu. To nie są sprzyjające warunki dla zdrowej skóry.Dlatego czas zadbać o nasze stopy. Świetnym pomysłem jest zrobienie dla stóp domowego spa. Samodzielnie wykonane kąpiele i peelingi z dodatkiem naturalnych, odżywczych substancji sprawią, że skóra odzyska zdrowy wygląd.
Ten kosmetyk bije rekordy popularności. Sprawia, że nawet poszarzała i zmęczona cera odzyskuje blask i świeżość, a zmarszczki są wygładzone i niemal niewidoczne. Wszystko za sprawą niezwykłego składnika, którego działanie można przyrównać do ekskluzywnego serum.Zawiera w sobie wszystko to, czego potrzebuje nasza skóra. To eliksir młodości i opatrunek w jednym. W dodatku ten rewolucyjny produkt możesz mieć za naprawdę niewielkie pieniądze.
Sińce pod oczami, popękane naczynka, ślady po wypryskach i wreszcie suchość skóry. Jeśli któryś z tych problemów jest ci znany, na pewno docenisz właściwości tej cudownej maści. Dawniej używana niemal przez wszystkich, obecnie odeszła w zapomnienie. A szkoda, bo daje błyskawiczne efekty, a w aptece kosztuje kilka złotych.
Mało kto wie, czym jest ziarnina, a co najgorsze może pojawić się na naszej skórze w zasadzie z dnia na dzień. Do tego niekiedy napędza niezłego stracha. Jakie są objawy ziarniny i jak je leczyć?
Co prawda, to kwas hialuronowy nawilża, witamina C rozjaśnia skórę, a retinol doskonale wygładza – ale to kolagen zajmuje pierwsze miejsce na podium, jeśli chodzi o jędrną i sprężystą skórę. Kolagen jest naturalnym budulcem, który dba o elastyczność i świeży wygląd skóry, i choć do pewnego momentu nasz organizm sam go produkuje, z wiekiem sprawa się mocno komplikuje. Na szczęście na to też są sposoby - kosmetyki, które naprawdę działają.
Używanie kremów z filtrem jest konieczne – również zimą. Promieniowani UV dociera do skóry przez cały rok, niezależnie od sezonu i pogody. Chociaż większość skóry chowamy pod warstwami ubrań, twarz ciągle jest wystawiana na działanie promieniowania UV, które bez trudu przenika przez chmury i przyczynia się do szybszego starzenia oraz ryzyka nowotworów.Szczególnej ochrony wymaga skóra osób, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na stoku, zwłaszcza w słoneczne dni, może szybko skończyć się oparzeniami. W zimowych warunkach, szczególnie w górach, promieniowanie UV jest intensywniejsze, ponieważ odbicia zwiększają jego działanie.
Skóra jest niczym lustro dla zdrowia naszego organizmu. To, co dzieje się w środku, często „wychodzi” na zewnątrz i doświadczony lekarz nawet w ten sposób może czasem zdiagnozować, a przynajmniej podejrzewać chorobę, która rozwija się wewnątrz.Tak może być np. w przypadku chorób wątroby. One często manifestują się właśnie na skórze, najbardziej typowo w postaci żółtaczki, ale nie tylko. Objawem chorej wątroby może być rumień dłoniowy.
Są takie znaki, które daje nam nasze ciało, a których pod żadnym pozorem nie powinno się ignorować. Należą do nich ciemne plamy, np. na łokciach lub kolanach. Mogą one świadczyć o toczącym się w organizmie poważnym stanie chorobowym, nawet o nowotworze. Rogowacenie ciemne to zmiany dermatologiczne, które objawiają się zgrubieniem i ciemnieniem skóry we wspomnianych lokalizacjach, ale bardzo często również w fałdach ciała, takich jak szyja, pachy, pachwiny, czy pod piersiami. Skóra staje się tam szorstka, zgrubiała, a czasami wygląda na brudną, mimo higieny.
Naturalna produkcja kolagenu w organizmie, tzw. białka młodości, zaczyna systematycznie spadać już pod 25. roku życia. Bez tej konkretnej substancji ciało, zarówno w środku, jak i na zewnątrz szybciej wykazuje oznaki starzenia. Najbardziej cierpi na tym zdrowie i uroda.
Chcesz lśnić w Sylwestra? Niezależnie od tego, czy planujesz spędzić ten wieczór na balu czy na kanapie, warto przywitać nowy rok w dobrym nastroju i w świetnej formie. Jak dodać zdrowego blasku skórze twarzy bez wydawania majątku na zabiegi kosmetyczne? Robiąc domową maseczkę rozświetlającą!Kosmetyki przygotowywane z naturalnych składników są nie tylko dużo tańsze od sklepowych odpowiedników, ale też zwyczajnie zdrowsze. Poznaj nasze propozycje maseczek, które poprawiają kolor cery, a jednocześnie dostarczają skórze cennych składników odżywczych.
Czy można stworzyć skórę, która odtworzy strukturę naturalnego organu i będzie dostosowana do potrzeb konkretnego pacjenta? Choć brzmi to kosmicznie, odpowiedź brzmi: tak. A to dzięki projektowi naukowców z trzech trójmiejskich uczelni. Swoją pracę opierają o hydrożelowy opatrunek na skórę, wykorzystując w tym celu nowoczesną technologię sferyczną druku 3D. Dzięki temu w przyszłości będzie można tworzyć implanty skórne, a także prowadzić badania zgodnie z wymogami etycznymi.
Problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, kruchymi, rozdwojonymi paznokciami czy też suchość skóry mogą wynikać z różnych czynników. Warto wtedy przyjrzeć się nawykom żywieniowym i stylowi życia. Jeśli objawy utrzymują się lub pogarszają, powinniśmy rozważyć konsultację z lekarzem lub specjalistą, aby ustalić przyczyny i wdrożyć odpowiednie leczenie. Jak sobie poradzić z tymi problemami, na co zwrócić uwagę i jakie badania należy wykonać?
Ryboflawina to inaczej witamina B2. Jej cenne działanie dla naszego organizmu przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie wzroku, metabolizm czy układu nerwowego, a jej niedobór może objawiać się zmęczeniem czy problemami skórnymi. Ryboflawina odgrywa także istotną rolę w syntezie neuroprzekaźników i ochronie przed chorobami oczu. W sytuacji, gdy podejrzewamy jej niedobory, zadbajmy o właściwą dietę lub suplementację.
Obwisła skóra pod ramionami, popularnie zwana "pelikanami" lub "motylkami", to powszechny problem estetyczny, który dotyka szczególnie kobiet. Choć głównymi przyczynami obwisłości skóry są procesy starzenia, wahania wagi oraz gromadzenie się tkanki tłuszczowej, problem ten nie ogranicza się wyłącznie do osób starszych ani tych o wyższej masie ciała. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny spada, co powoduje utratę jędrności skóry. Co jednak najważniejsze, istnieje wiele sposobów, by zniwelować ten defekt i cieszyć się pięknie wymodelowanymi ramionami.
Czy jedna substancja potrafi zadbać zarówno o skórę, jak i serce? Badacze są przekonani, że nie może jej zabraknąć w naszym organizmie. Dlaczego jest tak ważna? Ponieważ wpływa na poziom energii w każdej komórce naszego ciała.Ten związek to koenzym Q10, który naturalnie występuje w błonach komórkowych naszego organizmu. Jego produkcja spada jednak wraz z wiekiem. Dlatego, aby zadbać o zdrowie układu sercowo-naczyniowego i kondycję skóry – warto wiedzieć, jak uzupełniać jego zapasy.
Łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS) jest jedną z popularniejszych chorób skórnych. Objawy choroby najczęściej występują w okolicach skóry głowy, twarzy czy mostka. Przebieg choroby może nasilać się w czasie intensywnego stresu czy podczas chłodniejszych pór roku. Wszelkie mity o ŁZS rozwiewa w wywiadzie z nami dermatolog dr hab. med. Julia Nowowiejska z Kliniki Dermatologii i Wenerologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.Łojotokowe zapalenie skóry jest również jedną z najczęstszych chorób skórnych. Statystyki są różne, jednak większość wskazuje, iż z łojotokowym zapaleniem skóry może zmagać się 1 – 5 % populacji ogólnej. Najbardziej narażone są osoby, które borykają się z problemem obniżonej odporności. Co ciekawe, ŁZS występuje nieco częściej u mężczyzn, aniżeli u kobiet. Łojotokowe zapalenie skóry może również być obecne u niemowląt czy u dzieci.
Czy witaminy, które na ogół pomagają skórze, mogą jej zaszkodzić? Lek. Alicja Przywózka-Suwała przestrzega: suplementacja tymi witaminami może prowadzić do powstania małych, uporczywych wyprysków, które trudno zwalczyć, dopóki nie odstawimy suplementów. O jakich witaminach mowa? Chodzi o B6 i B12. Zdaniem ekspertki ich nadmiar może nie tylko nie poprawiać kondycji skóry, ale wręcz stać się jedną z przyczyn trądziku.
Przeterminowane kosmetyki nie nadają się do użytku. Jełczeją, zmieniają zapach i tracą wszelkie właściwości, a na dodatek mogą zaszkodzić naszej skórze. Powinny więc trafić do kosza jak najszybciej – ale którego? Okazuje się, że Polki nagminnie popełniają ten błąd. Bardzo rzadko sprawdzamy daty ważności kosmetyków. Zdecydowanie większość z nas bardziej przejmuje się datą przydatności produktów do spożycia. Jest to jednak niezwykle istotne w obu przypadkach. Gdzie wyrzucić stare kosmetyki? Odpowiadamy.
By zadbać o zdrowie skóry, wcale nie trzeba sięgać po najdroższe preparaty. Czasem wystarczy naprawdę tania i prosta w składzie maść, by powalczyć z drobnymi zmarszczkami, ale także wypryskami, czy podrażnieniami, które przydarzają się przecież każdemu.Warto mieć je w domowej apteczce, by zawsze były pod ręką, kiedy akurat będziemy ich potrzebować. Kosztują zaledwie kilka złotych, a są sprawdzone przez pokolenia i naprawdę skuteczne. Wiesz, o których specyfikach mowa?
Rubinki to czerwone kropeczki lub drobne plamki na skórze, które pojawiają się w okolicach twarzy, szyi i tułowia, a także na rękach. Budzą często niepokój, zwłaszcza, gdy pojawią się w większej ilości. W większości przypadków są nieszkodliwymi naczyniakami, czy wymagają jednak specjalistycznego leczenia?Naczyniaki pojawiają się z wiekiem, pierwsze czerwone kropki zaczniemy zauważać w okolicach 40. roku życia. Z biegiem lat może ich być coraz więcej.
Ten rodzaj pielęgnacji ciała zdobywa rzesze zwolenników. Polega na złuszczaniu martwego naskórka przy pomocy szczotki, pobudzeniu krążenia krwi i limfy, co przekłada się nie tylko na zdrowie i poprawę wyglądu skóry, ale i na ogólne samopoczucie. Zabieg jest przyjemny i prosty do wykonania – spokojnie można samemu szczotkować swoje ciało.Co ciekawe, to starożytna technika, która wywodzi się z różnych tradycji na całym świecie, od ajurwedy po rytuały greckie. Już dawno, dawno temu wiedziano, że potrafi zdziałać cuda.
Mydło smołowe, znane również jako dziegciowe, to naturalny produkt powstający z połączenia smoły brzozowej i bazy mydlanej. Ma ciemny kolor i intensywny, bardzo charakterystyczny zapach. Sprawdź, jakie ma zastosowania. Zapach i kolor mydła smołowego mogą rzeczywiście budzić zdziwienie, jednak korzyści, jakie przynosi jego stosowanie, wygrywają z niedogodnościami. Mydło smołowe świetnie się sprawdza w pielęgnacji skóry i włosów. Kostkę kupisz za 5 zł, choć na rynku dostępne są też droższe wersje, wzbogacone dodatkowymi składnikami pielęgnującymi, a także w płynie.
Joanna Krupa, podobnie jak 5 proc. społeczeństwa, jest dumną posiadaczką trzeciego sutka. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ten wypukły pieprzyk to właśnie sutek. Co więcej - może on mieć nawet gruczoły mleczne, choć w praktyce zdarza się to rzadko.
By pięknie wyglądać, kobiety są w stanie zrobić naprawdę wiele. W tym nawet – wydać sporo pieniędzy. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe dużo kosztują, a zabiegu w salonach kosmetycznych, czy klinikach medycyny estetycznej – jeszcze więcej!A pod ręką mamy dostęp do tanich i naprawdę skutecznych sposobów na gładką, lśniącą i jędrną skórę. Warto o tym wiedzieć, bo korzyść z ich stosowania odniesie nie tylko nasza uroda, ale i kieszeń.
Półki drogeryjne aż uginają się od kosmetyków do każdego rodzaju cery. Znajdziemy tam kremy tańsze i prostsze w składzie, jak również te o bardziej skomplikowanej recepturze, profesjonalne i – bardzo drogie.Co ciekawe, te zaawansowane produkty wcale niekoniecznie są lepsze, a doskonałe efekty przynieść może stosowanie naturalnych olejów. Jednym z nich jest olej śliwkowy.
Podstawą diagnostyki wszelkich chorób są badania, jednak dla dobrego specjalisty czasem wystarczy rzut okiem na pacjenta, by stwierdzić, co mu dolega. Niektóre schorzenia z kolei sprytnie się maskują – np. pozornie niegroźny defekt kosmetyczny, w gruncie rzeczy może być objawem poważnego problemu ze zdrowiem.Tak jest w przypadku skóry marmurkowatej. To może być tylko "taka uroda", ale równie dobrze objaw zaburzeń układu krążenia, a konkretnie – problemów z krzepliwością.
Z wrastającymi włoskami można albo się pogodzić albo z nimi walczyć. To drugie rozwiązanie rekomenduje lekarka w trakcie specjalizacji z dermatologii lek. med. Anna Żurawska, która prowadzi na Instagramie popularne konto @ania_dermatologicznie. Oto, co radzi kobietom w sprawie wrastających włosków.